Epoksi Boya

Epoksi boya, suya, asitlere ve alkaliye dirençli, zaman içerisinde bu direncini yitirmeyen, yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir.Çatlağa doldurulmuş epoksi boya yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür, çatlağın her iki tarafını çatlak boyunca sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler.EPOKSİ BOYA

Cam veya karbon elyaf ile epoksi boya birlikteliği mükemmel mekanik dayanıklılığa sahiptir. Bu yüzden epoksi boya uzay ve havacılık teknolojilerinde ve denizcilik alanında çok kullanılır. Genellikle iki bileşenli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı halden katı hale geçer ve bir iki hafta içinde kürlenerek nihai sertliğe ulaşır.

Epoksi boya, inşaat alanında da çok yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde (filiz ekimi) kullanılır. Betonarme içine ekilen donatılar için çekme mukavemetleri oldukça yüksektir.

Epoksi boya toz, kir ve leke tutmaz, tozutmaz, su geçirmez. Epoksi boya Kimyasal etkilere dayanıklıdır.Sürtünme ve aşınmaya dayanıklıdır. Epoksi boyanın temizliği kolaydır, hijyeniktir,

Epoksi boya bakteri üremesine izin vermez.Epoksi boya hızlı ve kolay uygulanabilir, kürlenme süresi kısadır..

Epoksi boyanın yapışma niteliği yüksektir.Darbelere karşı yüksek mukavemeti vardır.Epoksi boya geniş alanlarda tek parça, derzsiz uygulanabilir.İstenilen renkte yapabilirsiniz.

 

Epoksi Boya kaplama  yaptığımız bazı zemin resimleri

View the embedded image gallery online at:
http://www.netboya.com/epoksi-boya.html#sigProGalleria2b543acaec

 

Teknik açıdan epoksi boya hakkında şunlar söylenebilir;

"Epoksi  veya polyepoksit   katalizatör ajan ile kimyasal reaksiyona girdiğinde sertleşen ve kürünü alan sentetik reçinedir. Epoksi ilk defa Almanya'da 1939 senesinde I.G.Farben Industrie tarafıdan bulunmuş olup kalsiyumu yapıştırma gücü ile dişcilik ve tıp sektörüne yönelik kullanılmıştır.

Epoksi Boya Video Galeri
Epoksi Boya Foto Galeri
Epoksi Boya Fiyatları

Epoksi boya zamanla mukavvim özelliği ve yapışma kuvveti sebebiyle inşaat sektörüne, cam takviyeli plastik üretimine adapte edilmiştir. Bu bileşenler içerisine beton agregalarında olduğu gibi bazı viskozite ve yoğunluk arttırıcı kompenetler eklenerek modifikasyonu sağlanamış, tip ilaç taşımacılık inşaat gibi kuvvetli hijyenik ve dekoratif görselliğe hitap eden zemin kaplamaları, yapıtırıcılar, boya ve kalıpçılık sanayine yönelik ürünler ortaya çıkmıştır..

Dekoratif Boya
Devamı +

Dekoratif Boya

Dekoratif boya uygulama,italyan boya hizmeti

Epoksi Boya
Devamı +

Epoksi Boya

Epoksi boya uygulama ve epoksi ürünleri

İtalyan Boya
Devamı +

İtalyan Boya

İtalyan boya uygulamaları ve dekoratif boya