Fayans Uygulama

Fayans Uygulama

Fayans nedir? Fayans nasıl uygulanır?Fayans fotoğraf galerisi,Fayans video galerisi gibi onlarca merak ettiğiniz konu başlıkları ve Fayans linkleri bu sayfada

 

3 Boyutlu Fayanslar

{limage}5.jpg{/limage}     {limage}2.jpg{/limage}      {limage}333.jpg{/limage}     {limage}444.jpg{/limage}

Dekorasyonda 3 Boyuta Geçiş diyebileceğimiz son moda fayans uygulaması oldukça popüler olmuş durumda.En sık tercihleri kapsayan 3d fayans uygulaması insanları kısmen büyüüyor.Ve son derece şık duruşu ile akılda kalıyor.İşte galerimize eklediğimiz 3d Fayans modelleri.

Fayansların Döşenmesi (Karo)

Fayans nasıl uygulanır,Duvarlara karo yaparken nelere dikakt etmek gerekir.Sağlamlığı nasıl tesbit edilir gibi bir çok sorunuza cevap verebilecek bir yazı.Fayans veya duvar karosu olarakda vasıflandırılan uygulamayla ilgili merak ettikleriniz.
Astarlama önce, alt zeminleri astarlayın. Banyonuza karo döşemek istiyorsanız bir fırçayla derinlik astarı veya yapıştırma emülsiyonu sürün. Alt zemin temiz, kuru ve her şeyden önce yeterli taşıma kapasitesine sahip olmalıdır. Alt zeminde duvar kağıdı bulunuyorsa bunların mutlaka sökülmesi gerekir. Diğer engebeler spatula ile düzeltilebilirler. Derinlik astarını ya da yapıştırma emülsiyonunu uyguladıktan sonra en az üç saat süreyle kurumalarını bekleyin.
Ana Çizgin Belirlenmesi:Bir düşey ve bir yatay ana çizgi çizin.
Bu çizgilerin kurşunkalem, hizalama ipi ve suterazisi yardımıyla doğru şekilde işaretlenmesi, çalışmanızın özellikle daha sonraki adımları için önemlidir.

Fayans Yenileme

Eskiyen fayans kareleri,seramikleri yenilemek sizi oldukça yüksek masraftan kurtarabilir.Öncelikle fayans yaptırıken mutlaka bir kutu yedeğiniz olsun.Bir gün lazım olacaktır.Şayet yedeğiniz yoksa  benzeri arayın,yine sonuç alamazssanız bizde yardımcı oluruz.Bu yazı eskiyen yada kırılan kareleri nasıl değiştireceğinizi anlatmaktadır.Buyurun.

Fayansları zaman kaybetmeden ve pratik bir şekilde yenilemenin farklı yolları var. Eğer tüm seramiklerinizin rengini değiştirmek istiyorsanız profesyonel boya malzemesi satan nalbur ya da boyacılardan satın alacağınız epoksi esaslı astar boyası, poliüretan vernik cila (özellikle seramikleri boyamak için çok uygundur ancak bulamazsanız lavabo cilası da bu iş için kullanılabilir), samur tüylü rulo fırça ve bir çift düz fırça ile işe başlayabilirsiniz.

Fayans

Tuvalet ve Banyo için Fayans

Tuvalet ve banyolara dekorasyonda pek özen gösterilmez genellikle. İnsanlar daha çok salon, mutfak ve yatak odası dekorasyonuna odaklanırlar. Ancak banyo ve tuvalet dekorasyonu oldukça önemlidir. Her şeyden önce, bu mekanlarda en önemli olan unsur, seçeceğiniz fayans ya da benzeri döşeme malzemelerinin şekli, rengi, deseni, dokusu vb. özellikleridir.
Tuvalet ve Banyo için Fayans Modelleri ne olabilirle ilgili yukardan galerimizi gezebilirsiniz.
Islak zemin olarak geçen bu mekanlarda kesin bir su yalıtımı sağlayacak malzeme seçmeniz gerekmektedir. Bu konuda ustanızın mahareti de önemli tabi ki burda devreye b,z giriyoruz.
Fanaysın kullanım alanlarının başında gelen banyo ve tuvaletler için değişik resim örneklerine yer vermek istedim. Özellikle farklı desenleriyle ve uygulama kolaylıklarıyla dikkat çeken fayans modelleri ilerleyen günlerde daha da zenginleşecek gibi duruyor.
Aslında fayans ve seramik üzerine söylenebilecek çok şey var ama şimdilik bu incelememde örnek resimlere yer vermeyi yeterli görüyoruz.

Banyo dekorasyonunda bu ürünlerin önemi oldukça büyük. Banyo ve tuvaletlerde kullanımlarına yönelik diğer resimleri de arşivmizde bulabilirsiniz. Banyo ve tuvalet dekorasyonunda, her tarafı tıkış tıkış eden gereksiz eşyalardan kurtulmanızı öneriyoruz. Dekoratif tuvalet ve banyo dolapları kullanabilirsiniz. Tabi ki kullanacağınız dolapların rengi ile, fayanslarınızın renkleri uyum içinde olmalıdır.

Ev hanımlarının en çok vakit geçirip en fazla yoruldukları yer mutfaklarımızdır. Mutfakların dekorasyonunda kullanılacak fayans modelleri mutfaklarımızın şıklığına ve estetiğine büyük ölçünde katkı sağlamaktadır. Piyasada bulunan mutfak fayans modellerinin şıklığı gerçektende göz alıcı ve bu konuda seçim yapıcak olanları mutfaklarındaki fayansları yenilemeyi düşünen kişileri bu seçimde bir hayli zorlayacaktır.

Banyoları,Wcleri,bazen salonları,sık olarak mutfakları ve suyla haşir neşir olan alanlarda sıkça kullandığımız fayans. İşleriniz için bizden fiyat alabilirsiniz ama önce fayans nedir? Fayans neye yarar gibi sorularınıza cevap bulalım. Fayans aslında seramiktir ama daha modernleştirirsek; Fayans adını İtalya'nın seramikleri ile ünlü şehri Faenza'dan almıştır.
Fayans Bileşimi Kil, kaolin, kuvars, feldispat ve kalker benzeri seramik maddelerin çeşitli oranlarda karışımından oluşur. kil,kaolin,kuvars ve feldispat seramik değildir bu yüzden 'benzeri seramik maddeler' tabiri doğru değildir Fayans Tarihi İlk fayans doğu ülkelerinde 8'nci yüzyıldan itibaren bilinmektedir. Bu sır Araplar aracılığıyla Sicilya'ya ve İspanya'ya geçti. Daha sonra bu bölgelerden İtalya ve Fransa doğru ilerleme gösterdi.

 

Fayanslar Nasıl Yenilenir

Eskimiş veya yerinden çıkmış fayansları kendiniz yapmak istiyorsunuz O zaman bu yazı sizin için.
Mutfağınıza, tuvaletinize veya banyonuza yeni bir görüntü vermek istiyorsanız eski fayansları Bosch kırıcı-delici ve fayans keskileme ucu ile rahat bir biçimde sökebilirsiniz...

Yapacağınız işlemler
Kırıcı-delicinizi seçme şalterinden kırma pozisyonuna getirin ve keskiyi 15°'lik açıya ayarlayın, böylece keski yüzeyiyle fayansın altını rahatca keskileyebilesiniz. Daha sonra keskileme işlemine başlayabilirsiniz. Bütün fayansları söktükten sonra zemin düz değilse, pürüzleri beton taşlama ile düzeltin.

Tamamen pürüzsüz bir uygulama yüzeyi elde edebilmek için ince sıva uygulayıp kurumaya bırakın: Eğer sıva tam olarak kurumazsa yüzeyde oluşacak çatlaklar nedeni ile döşeyeceğiniz fayanslar yerlerinden gevşeyerek düşer. İnce sıva tam olarak kuruduktan sonra zımparalayın. Bu zımpara işlemi için 80 veya 100 kum kalınlığında zımpara kâğıdı kullanın.