İtalyan Boya

İtalyan boya çok renkli bir etki yaratan dekoratif bir sistemdir.Tabanlı çiziklere karşı dirençli bir yapıdadır.Yıkanabilir  özellikte olup "ağır iş" gerektiren cephe kaplamalarına ihtiyaç duyduğumuz halka açık yerler için uygundur. Modelleri eşsiz, kendine özgü etkisi, ışık, renk tonları ve nüanslardan oluşuyor.

Özellikleri

İtalyan boya; su bazlı, doğal malzemeler ile üretilmiş iç yüzey dekorasyon kaplamasıdır.İtalyan boya Kokusuzdur. Antibakteriyeldir, küf ve mantar oluşturmaz.  Sert ve parlak yüzeylidir.Mermer dokusunu andıran bir yapısı vardır. Evi Geniş gösterir,kir ve toz biriktirmez,diğer uygulamara oranla çok daha rahatlık hissi verir.Kesinlikle hayran bıraktırır,güven verir,zengin gösterir,farklılık katar.

Tarihçe

Duvara desen vermek, süslemek veya dış etkilerden korumak için onun yüzüne yapılan veya üstüne sürülen kaplamalara dekoratif boya denir.Mısır piramitlerinde, Peru’daki İnka mezarlarında dekorlu boyalı eşya bulunmuştur. Daha bundan 25.000 yıl önce yaşayan mağara adamları, mağaralarının duvarına yaptıkları resimlerde dekoratif sanat kullanmışlardır. Mısır’da bulunan 5.000 yıl öncesine ait bir mumyanın boyalı kumaş şeritlerine sarılmış olduğu ve dekoratif tarz verildiği görülmüştür.
M.Ö. 1000 yıllarında Fenike’nin Sur (Tyre) şehri mor boyasıyla tanınmıştı. Bu boya Uzak Doğu’daki bazı bitkilerden elde edilmekteydi. Teb’de bulunan M. Ö. 3000 yılına ait bir elbisenin çivitle boyandığı da anlaşılmıştır.İtalyan boya'nın tarihi tam bu boya ile aynıdır.

Hangi Mekanlar da Kullanabilir

İç ve dış cephelere olduğundan farklı, şık ve şaşırtıcı görünüm kazandırmak artık elimizde. Evler, villalar, oteller, barlar, restoranlar, okullar, dini yapılar, ticaret merkezleri, show roomlar, eğlence mekânları, diskotekler italya dekoratif boyalar sayesinde mermer, gümüş, granit, kadife dokusu hissi veren duvarlara sahip olabiliyor.Tüm mekan dışında göze ilk çarpan merkez konumunda ki dvarlar için de idealdir. Saten boya dekorasyonunu güçlendirmek için ek olarak belli başlı noktalar italyan boya ile yaptırılabilir.Özellikle epoksi boya zeminlerinde ki duvarlarda çok daha güçlü  ve zengin bir dekorasyon görüntüsü elde edebilirisniz.

Desenleri

Yüzlerce çeşit deseni mevcuttur.İsterseniz İtalyan boyalarla duvarlarınız metal veya altın kaplanmış gibi görünebiliyor. İtalyan boya uygulamasını tercih nedenlerininden biride  mor ışıkta, BLB tür ampullü mekânlarda üç boyutlu renk efektleri yansıtıyor olması.Arzuya göre, bu tür boyalar kullanılmış duvarlara herhangi bir görüntü gizlenebiliyor ve sadece özel ışıklar devreye girdiği zaman görüntü kendini gösteriyor.Bu şekilde çeşitlerini duvarlarınıza uygulatabilirsiniz.

İtalyan Boya Fiyatları

İç ve dış mekân boyalar olarak sınıflandırılan boyalar kullanılan malzeme ve uygulama için metre kare üzerinden fiyatlandırılmaktadır.Kesinlikle dekoratif talyan boyaların çok farklı özellikleri vardır. Bazı çeşitleri kullanım alanına göre çok yüksek dirençlidirler. Hem dekoratif bir görüntü oluştururlar hem de tamamen doğal minerallerden üretildikleri için kolaylıkla yıkanabilir ve nefes alabilirler. Yani çok sağlıklı bir üründür. Şu anda İtalya'da bir çok tarihi binada bu kaplamalar kullanılmış ve kullanılmaya devam ediyor. Antiallerjik ve antibakteriyel özelliklere sahip olmalarıda hastanelerin ve gıda üreticilerinin tercih ettiği etkenler oluyor.

Nasıl Yapılır

İtalyan Dekoratif boya yaparken, normal boya yaparken kullandığımız malzemelerden farklı malzemeler kullanırız(sünger mala, çelik mala, plastik mala, efektif fırçalar, desen fırçaları gibi ). Dekoratif boya Duvardaki sıva üstüne direk uygulanabilir. 2 türü vardır. İnce ve orta, boyayı mala ile duvara uygulamaya başlayabiliriz. Boya duvara olabildiğince pürüzsüz uygulanır. Uygulama işlemi bittikten 12 saat sonra yine aynı ürün duvara mala ile uygulanır. Uygulanan ürün kurumadan sünger mala ile temizlenir ve sıkıştırılır.

Avantajları

Görüntüsü,dayanıklılığı,kir tutmaması,işle bittikden sonra yüzde 90 oranında yüksek memmuniyet onu avantajlı yapıyor.Avantajlarından bazıları kokusuz olmasıdır.Antibakteriyeldir, küf ve mantar oluşturmaz bu yüzden sağlıklıdır..Sert ve parlak yüzeylidir ki bu özelliği odalarınızı geniş gösterir..Mermer dokusunu andıran bir yapısı ile saray havası katar. Diğer dekorasyon uygulamalarına göre arif ve dekoratif görünür. Saten boyaya oranla yüzeyi kir ve toz tutmaz. Diğer dekoratif boyalarla kıyasladığımızda italyan boya yüzeyi silindiğinde hiçbir şekilde zarar görmez ayrıca daha zengin ve gösterişli bir hava verir. Bulunduğu mekanı daha geniş ve ferah gösterir. Sayısız çeşitleri var. Her çeşidin farklı kullanım alanları mevcuttur.

Uygulama Örnekleri

Salonlarda, genç odalarında, gece kulüplerinde, showroomarda ve özellikli kafelerde kullanılan dekoratif boyalar ilgi çekerken suni ve doğal ışıklarda farklı görünümler sergiliyor.İşte bazı örnekler.

 

İtalyan Boya'nın Faydaları

  • Evi Geniş gösterir.
  • Kir ve toz biriktirmez.
  • İtalyan boya diğer uygulamara oranla çok daha rahatlık hissi verir.
  • Kesinlikle hayran bıraktırır.
  • Misafirlerinize güven verir.
  • Zengin gösterir.
  • Farklılık katar.
  • En iyisini NetBoya.Com Yapar

İtalyan Boya İletişim

Netboya Erciyes Dekorasyon firmamız,yılların verdiği tücrübe ve birikim ile,konusunda uzmanlaşmış ustaları ile,Türkiye genelinde italyan boya uygulama hizmeti vermektedir. Aynı zamanda toptan italyan boya ürün satışı taleplerini değerlendirmektedir. Ücretsiz danışmanlık ve keşif hizmeti alabilirsiniz. Bize 7/24 ulaşabileleceğiniz telefon numaralarımız: +90 532 421 76 67  ve  +90 212 256 26 84 

 

 

İtalyan dekoratif boya uygulama esnasında karşılaşılması muhtemelen tipik problemlerı sizin için web sitemizde paylaşıma açtık.

Marmorino son katı uygulamada çok çabuk kuruyor.

İkinci kat hala nemli iken kurumaya başlamış olan yerlere az miktarda su püskürterek nemlendirebilirsiniz. Ve son kat işlemine devam edebilirsiniz.

Son katında parlatma işleminde Marmorino da minik kabarcıklar oluşuyor.
İkinci kat hala çok ıslak iken üçüncü kat uygulanmaya başlanmış olabilir. Parlatma işleminde araç-gereç ne çok ıslak ne de kuru olmalıdır. Tam tavını ayarlamanız gerekir.

Son kat uygulamada veya parlatma aşamasında iken çizikler oluşuyor.

İtalyan dekoratif boya uygulamalarında çok önemli uygulama ip uçlarını sizin için web sitemizde yayına aldık.

Venedik boyalarını nasıl temizlerim?
Önce kuru bir bezle tozu alındıktan sonrasında çok ıslak olmayan nemli bir bez ile temizlenebilir. Alternatif olarak özel cilası sürüldüğünde kire karşı çok dayanıklı hale geldiği gibi su ile yıkanıp silinebilir

Venedik sıvası ıslak alanlarda kullanılabilir mi?
Evet ıslak alanlarda kullanılabilir ama özellikle üzerine direkt su gelen yerlerde üzerine özel cilası sürülmesi gerekmektedir

Duvara desen vermek, süslemek veya dış etkilerden korumak için onun yüzüne yapılan veya üstüne sürülen kaplamalara dekoratif boya denir.Mısır piramitlerinde, Peru’daki İnka mezarlarında dekorlu boyalı eşya bulunmuştur. Daha bundan 25.000 yıl önce yaşayan mağara adamları, mağaralarının duvarına yaptıkları resimlerde dekoratif sanat kullanmışlardır. Mısır’da bulunan 5.000 yıl öncesine ait bir mumyanın boyalı kumaş şeritlerine sarılmış olduğu ve dekoratif tarz verildiği görülmüştür.

M.Ö. 1000 yıllarında Fenike’nin Sur (Tyre) şehri mor boyasıyla tanınmıştı. Bu boya Uzak Doğu’daki bazı bitkilerden elde edilmekteydi. Teb’de bulunan M. Ö. 3000 yılına ait bir elbisenin çivitle boyandığı da anlaşılmıştır.İtalyan boya'nın tarihi tam bu boya ile aynıdır.

İtalyan boyanın diğer çeşidi ise doğal granitin değişik efektlerini, parlaklık ve dayanıklılığını sunarken granitin uygulama zorluğu olan yerlerde alternatif olarak tercih ediliyor. Kullanıcısına maliyet, montaj, ağırlık problemi yaratmayan boya, yüzeye püskürtme sistemiyle uygulanıyor. italyan boya  ile inci, altın, gümüş, bakır, bronz gibi doğa metallerinin ışıltısını ve zenginliğini duvarlardan yansıtmak mümkün..İleri teknolojide üretilmiş olan bu italyan boya çeşidlerinden biride kadife kumaş efektine sahip. Her yüzeye uygulanabilen iç dış mekân boyası, yeni dekoratif düşünceler için sık, spor, rahatlık, enerjileri ile duvarların giydirilmesinde kullanılıyor.

İtalyan boya desenleri çok zengin bir çeşide sahiptir.Her desenin ve rengin fiyatları ve uygulaması farklıdır.Ayrıca desenlere göre uygulama eşya ve araçalrı gereklidir.
Bunun için siz boyayı alacağınız yer ile pazarlık etmelisiniz.Desenli boyalar diye de adlandırdığımız italyan boyalarını uygulamak daha fazla profesyonellik istiyor.
Özel uygulama aparatları mecuttur. Bu aparatlarıda kullanmak bir yetkinlik istiyor. Duvara uygulanırken birden fazla işlemden geçiriliyor.

İtalyan Boyanın  size vereceği bir çok faya vardır.işte bunlardan bazılarını şunlardır.evi Geniş gösterir.Kir ve toz biriktirmez.İtalyan boya diğer uygulamara oranla çok daha rahatlık hissi verir.Kesinlikle hayran bıraktırır.İtalyan boya misafirlerinize güven verir. İtalyan boya zengin gösterir. İtalyan boya farklılık katar.

İtalyan boya çok renkli bir etki yaratan dekoratif bir sistemdir.Tabanlı çiziklere karşı dirençli bir yapıdadır, italyan boya yıkanabilir  özellikte olup "ağır iş" gerektiren cephe kaplamalarına ihtiyaç duyduğumuz halka açık yerler için uygundur. İtalyan boya nın çeşitleri eşsiz, kendine özgü etkisi, ışık, renk tonları ve nüanslardan oluşuyor.

İtalyan dekoratif boya  her gün daha fazla çeşitle beğeninize sunulmaktadır. Uygulama için bizdne teklif almadan önce mutlaka beğendiğinz örneği seçmelisiniz.Yeni ürünler ve yeni tasarımı ile bizden katalog isteyiniz.İtalyan Dekoratif Boyalar hakkında aradığınız tüm malzemeleri ve çeşitleri bu katalog da bulabilirsiniz.Web sitemizde;İtalyan boya nedir? İtalyan boya nasıl uygulanır?İtalyan boya fotoğraf galerisi,italyan boya video galerisi gibi onlarca merak ettiğiniz konu başlıkları ve italyan boya linkleri  bulabilrisinz..Özellikle manşete taşıdığımız italyan boya konulu makalede tüm sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

İleri teknolojide üretilmiş olan bu italyan boya çeşidlerinden biride kadife kumaş efektine sahip. Her yüzeye uygulanabilen iç dış mekân boyası, yeni dekoratif düşünceler için sık, spor, rahatlık, enerjileri ile duvarların giydirilmesinde kullanılıyor. İtalyan boyanın bazı çeşitleri  yüksek dirençli dekorasyon boyası olup %100 doğal minerallerden oluşurken yıkanabilir ve nefes alabilir olmasının yanında anti statik, anti bakteriyel ve antialerjik bir yapıda. Aynı boyanın killi çeşidinde içindeki renkli killerin kırılmasıyla resimsel dokular oluşturan, Inox mala yardımıyla sürülen bir dekorasyon malzemesi.

Antik efektli bir görüntüye sahip olan italyan boya iç cephelerde kullanılırken country tarzını, dev şöminelerin ısıttığı dağ evlerini ve doğayı mekânlarda yansıtmayı sevenler için üretilmiş,onlarca çeşidi ile ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Duvarlara kum sıcaklığı ve dokusunu kazandıran bu boya çeşidi 56 ayrı ton da püskürtme tatbik edile iç mekân boyası, silinebilir özelliği ile çöl efektini mekânlara taşıyor.  Gün ışığında dekoratif ve tamamlayıcı olan boya, loş ve karanlık ortamlarda BLB ampul eşliğinde üç boyut ve beliren yeni görsellere dönüşerek, vitrinlere sihir katan boya olarak tanınıyor.

İtalyan boya küf ve mantar oluşturmaz.Sadece bununla yetinmeyen italyan boya uygulammız aşağıda ki gibi özellikerde taşır.Su bazlı, doğal malzemeler ile üretilmiş iç yüzey dekorasyon kaplamasıdır. italyan boya Kokusuzdur.Antibakteriyeldir. Sert ve parlak yüzeylidir.

İtalyan boyanın Mermer dokusunu andıran bir yapısı vardır. Uygulamaya başlamadan önce yüzeydeki toz ve kirler temizlenmeli yüzey hataları saten alçı ile giderilmeli gerekirse tüm yüzeyler saten alçı yada akrilik macunlar ile düzeltilmeli sonuçta düz bir yüzey sağlanmalıdır.