İtalyan Boya

İtalyan boya çok renkli bir etki yaratan dekoratif bir sistemdir.Tabanlı çiziklere karşı dirençli bir yapıdadır, italyan boya yıkanabilir  özellikte olup "ağır iş" gerektiren cephe kaplamalarına ihtiyaç duyduğumuz halka açık yerler için uygundur. İtalyan boya nın modelleri eşsiz, kendine özgü etkisi, ışık, renk tonları ve nüanslardan oluşuyor.

İtalyan Boya'nın özellikleri

İtalyan boya; su bazlı, doğal malzemeler ile üretilmiş iç yüzey dekorasyon kaplamasıdır.İtalyan boya Kokusuzdur. İtalyan boya Antibakteriyeldir, küf ve mantar oluşturmaz. İtalyan boya Sert ve parlak yüzeylidir. İtalyan boyanın Mermer dokusunu andıran bir yapısı vardır. Evi Geniş gösterir,kir ve toz biriktirmez,diğer uygulamara oranla çok daha rahatlık hissi verir.Kesinlikle hayran bıraktırır,güven verir,zengin gösterir,farklılık katar.

İtalyan Boya Tarihçe

Duvara desen vermek, süslemek veya dış etkilerden korumak için onun yüzüne yapılan veya üstüne sürülen kaplamalara dekoratif boya denir.Mısır piramitlerinde, Peru’daki İnka mezarlarında dekorlu boyalı eşya bulunmuştur. Daha bundan 25.000 yıl önce yaşayan mağara adamları, mağaralarının duvarına yaptıkları resimlerde dekoratif sanat kullanmışlardır. Mısır’da bulunan 5.000 yıl öncesine ait bir mumyanın boyalı kumaş şeritlerine sarılmış olduğu ve dekoratif tarz verildiği görülmüştür.
M.Ö. 1000 yıllarında Fenike’nin Sur (Tyre) şehri mor boyasıyla tanınmıştı. Bu boya Uzak Doğu’daki bazı bitkilerden elde edilmekteydi. Teb’de bulunan M. Ö. 3000 yılına ait bir elbisenin çivitle boyandığı da anlaşılmıştır.İtalyan boya'nın tarihi tam bu boya ile aynıdır.

İtalyan Boya Hangi Mekanlar da Kullanabilir

İtalyan boya ile İç ve dış cephelere olduğundan farklı, şık ve şaşırtıcı görünüm kazandırmak artık elimizde. Evler, villalar, oteller, barlar, restoranlar, okullar, dini yapılar, ticaret merkezleri, show roomlar, eğlence mekânları, diskotekler italya dekoratif boyalar sayesinde mermer, gümüş, granit, kadife dokusu hissi veren duvarlara sahip olabiliyor.Tüm mekan dışında göze ilk çarpan merkez konumunda ki dvarlar için de idealdir. Saten boya dekorasyonunu güçlendirmek için ek olarak belli başlı noktalar italyan boya ile yaptırılabilir.Özellikle epoksi boya zeminlerinde ki duvarlarda çok daha güçlü  ve zengin bir dekorasyon görüntüsü elde edebilirisniz.

İtalyan Boya Desenleri

İtalyan Boya'nın yüzlerce çeşit deseni mevcuttur.İsterseniz İtalyan boyalarla duvarlarınız metal veya altın kaplanmış gibi görünebiliyor. İtalyan boya uygulamasını tercih nedenlerininden biride  mor ışıkta, BLB tür ampullü mekânlarda üç boyutlu renk efektleri yansıtıyor olması.Arzuya göre, bu tür boyalar kullanılmış duvarlara herhangi bir görüntü gizlenebiliyor ve sadece özel ışıklar devreye girdiği zaman görüntü kendini gösteriyor.Bu şekilde italyan boya çeşitlerini duvarlarınıza uygulatabilirsiniz.

İtalyan Boya Fiyatları

İç ve dış mekân boyalar olarak sınıflandırılan boyalar kullanılan malzeme ve uygulama için metre kare üzerinden fiyatlandırılmaktadır.Kesinlikle dekoratif talyan boyaların çok farklı özellikleri vardır. Bazı çeşitleri kullanım alanına göre çok yüksek dirençlidirler. Hem dekoratif bir görüntü oluştururlar hem de tamamen doğal minerallerden üretildikleri için kolaylıkla yıkanabilir ve nefes alabilirler. Yani çok sağlıklı bir üründür. Şu anda İtalya'da bir çok tarihi binada bu kaplamalar kullanılmış ve kullanılmaya devam ediyor. Antiallerjik ve antibakteriyel özelliklere sahip olmalarıda hastanelerin ve gıda üreticilerinin tercih ettiği etkenler oluyor.

Nasıl Yapılır

İtalyan Dekoratif boya yaparken, normal boya yaparken kullandığımız malzemelerden farklı malzemeler kullanırız(sünger mala, çelik mala, plastik mala, efektif fırçalar, desen fırçaları gibi ). Dekoratif boya Duvardaki sıva üstüne direk uygulanabilir. 2 türü vardır. İnce ve orta, boyayı mala ile duvara uygulamaya başlayabiliriz. Boya duvara olabildiğince pürüzsüz uygulanır. Uygulama işlemi bittikten 12 saat sonra yine aynı ürün duvara mala ile uygulanır. Uygulanan ürün kurumadan sünger mala ile temizlenir ve sıkıştırılır.

İtalyan Boya'nın Avantajları

Görüntüsü,dayanıklılığı,kir tutmaması,işle bittikden sonra yüzde 90 oranında yüksek memmuniyet onu avantajlı yapıyor.Avantajlarından bazıları kokusuz olmasıdır.Antibakteriyeldir, küf ve mantar oluşturmaz bu yüzden sağlıklıdır..Sert ve parlak yüzeylidir ki bu özelliği odalarınızı geniş gösterir..Mermer dokusunu andıran bir yapısı ile saray havası katar. Diğer dekorasyon uygulamalarına göre arif ve dekoratif görünür. Saten boyaya oranla yüzeyi kir ve toz tutmaz. Diğer dekoratif boyalarla kıyasladığımızda italyan boya yüzeyi silindiğinde hiçbir şekilde zarar görmez ayrıca daha zengin ve gösterişli bir hava verir. Bulunduğu mekanı daha geniş ve ferah gösterir. Sayısız çeşitleri var. Her çeşidin farklı kullanım alanları mevcuttur.

Uygulama Örnekleri

Salonlarda, genç odalarında, gece kulüplerinde, showroomarda ve özellikli kafelerde kullanılan dekoratif boyalar ilgi çekerken suni ve doğal ışıklarda farklı görünümler sergiliyor.İşte bazı örnekler.

 

İtalyan Boya'nın Faydaları

  • İtalyan boya evi Geniş gösterir.
  • İtalyan boya kir ve toz biriktirmez.
  • İtalyan boya diğer uygulamara oranla çok daha rahatlık hissi verir.
  • Kesinlikle hayran bıraktırır.
  • İtalyan boya misafirlerinize güven verir.
  • İtalyan boya zengin gösterir.
  • İtalyan boya farklılık katar.
  • En iyisini NetBoya.Com Yapar

İtalyan Boya İletişim

Netboya Erciyes Dekorasyon firmamız,yılların verdiği tücrübe ve birikim ile,konusunda uzmanlaşmış ustaları ile,Türkiye genelinde italyan boya uygulama hizmeti vermektedir. Aynı zamanda toptan italyan boya ürün satışı taleplerini değerlendirmektedir. Ücretsiz danışmanlık ve keşif hizmeti alabilirsiniz. Bize 7/24 ulaşabileleceğiniz telefon numaralarımız: +90 532 421 76 67  ve  +90 212 256 26 84