italyan Boya

Yazımıza geçmeden önce bir italyan boya ile ilgili bir çok yazı yazdığımızı ifade etmemde fayda var.NetBoya (Yapımat)Türkiyede ilk  italyan boya uygulayan kuruluştur.Onlarca yazlık,daire vb alanları bu yaz italyan boyaile restore etmiş sektöre bir çok usta kazandırmıştır..İlerleyen günlerde yeni italyan boya uygulama videolarını sizlerle paylaşacağız.

italyan Boya Genel Bilgi

italyan boya; su bazlı, doğal malzemeler ile üretilmiş iç yüzey dekorasyon kaplamasıdır.
italyan boya Kokusuzdur.
-italyan boya Antibakteriyeldir, küf ve mantar oluşturmaz.
-İtalyan boya Sert ve parlak yüzeylidir.
-İtalyan boyanın Mermer dokusunu andıran bir yapısı vardır.
Uygulamaya başlamadan önce yüzeydeki toz ve kirler temizlenmeli yüzey hataları saten alçı ile giderilmeli gerekirse tüm yüzeyler saten alçı yada akrilik macunlar ile düzeltilmeli sonuçta düz bir yüzey sağlanmalıdır.Eski boyalı yada kaplamalı yüzeylerde primello astar kullanılmalıdır.

italyan Boya Hakkında

View the embedded image gallery online at:
http://www.netboya.com/italyan-boya.html#sigProGalleria05ed516cb4

İtalyan boya çok renkli bir etki yaratan dekoratif bir sistemdir.Tabanlı çiziklere karşı dirençli bir yapıdadır, italyan boya yıkanabilir  özellikte olup "ağır iş" gerektiren cephe kaplamalarına ihtiyaç duyduğumuz halka açık yerler için uygundur. İtalyan boya nın çeşitleri eşsiz, kendine özgü etkisi, ışık, renk tonları ve nüanslardan oluşuyor.

İç ve dış cephelere olduğundan farklı, şık ve şaşırtıcı görünüm kazandırmak artık elimizde. Evler, villalar, oteller, barlar, restoranlar, okullar, dini yapılar, ticaret merkezleri, show roomlar, eğlence mekânları, diskotekler dekoratif boyalar sayesinde mermer, gümüş, granit, kadife dokusu hissi veren duvarlara sahip olabiliyor.

İsterseniz İtalya\dan ithal edilen bu boyalarla duvarlarınız metal veya altın kaplanmış gibi görünebiliyor. Boyaların bir kısmı ise mor ışıkta, BLB tür ampullü mekânlarda üç boyutlu renk efektleri yansıtıyor olması. Arzuya göre, bu tür boyalar kullanılmış duvarlara herhangi bir görüntü gizlenebiliyor ve sadece özel ışıklar devreye girdiği zaman görüntü kendini gösteriyor. Salonlarda, genç odalarında, gece kulüplerinde, showroomarda ve özellikli kafelerde kullanılan dekoratif boyalar ilgi çekerken suni ve doğal ışıklarda farklı görünümler sergiliyor. İç ve dış mekân boyalar olarak sınıflandırılan boyalar kullanılan malzeme ve uygulama için metre kare üzerinden fiyatlandırıyoruz. Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz.

Antik efektli bir görüntüye sahip olan italyan boya iç cephelerde kullanılırken country tarzını, dev şöminelerin ısıttığı dağ evlerini ve doğayı mekânlarda yansıtmayı sevenler için üretilmiş,onlrca çeşidi ile ilgi odağı olmaya devam ediyor.

View the embedded image gallery online at:
http://www.netboya.com/italyan-boya.html#sigProGalleriafc7f9ba3b9

italyan boya ve teknoloji

İleri teknolojide üretilmiş olan bu italyan boya çeşidlerinden biride kadife kumaş efektine sahip. Her yüzeye uygulanabilen iç dış mekân boyası, yeni dekoratif düşünceler için sık, spor, rahatlık, enerjileri ile duvarların giydirilmesinde kullanılıyor. İtalyan boyanın bazı çeşitleri  yüksek dirençli dekorasyon boyası olup %100 doğal minerallerden oluşurken yıkanabilir ve nefes alabilir olmasının yanında anti statik, anti bakteriyel ve antialerjik bir yapıda. Aynı boyanın killi çeşidinde içindeki renkli killerin kırılmasıyla resimsel dokular oluşturan, Inox mala yardımıyla sürülen bir dekorasyon malzemesi.

İtalyan boyanın diğer çeşidi ise doğal granitin değişik efektlerini, parlaklık ve dayanıklılığını sunarken granitin uygulama zorluğu olan yerlerde alternatif olarak tercih ediliyor. Kullanıcısına maliyet, montaj, ağırlık problemi yaratmayan boya, yüzeye püskürtme sistemiyle uygulanıyor. italyan boya  ile inci, altın, gümüş, bakır, bronz gibi doğa metallerinin ışıltısını ve zenginliğini duvarlardan yansıtmak mümkün.. Duvarlara kum sıcaklığı ve dokusunu kazandıran bu boya çeşidi 56 ayrı ton da püskürtme tatbik edile iç mekân boyası, silinebilir özelliği ile çöl efektini mekânlara taşıyor.  Gün ışığında dekoratif ve tamamlayıcı olan boya, loş ve karanlık ortamlarda BLB ampul eşliğinde üç boyut ve beliren yeni görsellere dönüşerek, vitrinlere sihir katan boya olarak tanınıyor.

 

İtalyan Boyanın Avantajları

 • İtalyan boya son derece zariftir.
 • İlk bakışda bir mermer yüzeyini anımsatsada uygulama şekline göre özgün bir hava katar.
 • İtalyan boya kesinlikle bulunduğu duvarın havasını değiştirir.
 • İtalyan boyanın toz ve kir tutma olasılığı diğer uygulamalara göre nerdeyse yok gibidir.
 • Kaygan yüzeyi ile rahaça silinebilir.
 • Daha bir çok burda sayamadığımız avantajı bulunmaktadır.

İtalyan Boyanın Faydaları

 • italyan boya evi Geniş gösterir.
 • İtalyan boya kir ve toz biriktirmez.
 • İtalyan boya diğer uygulamara oranla çok daha rahatlık hissi verir.
 • Kesinlikle hayran bıraktırır.
 • İtalyan boya misafirlerinize güven verir.
 • İtalyan boya zengin gösterir.
 • İtalyan boya farklılık katar.

View the embedded image gallery online at:
http://www.netboya.com/italyan-boya.html#sigProGalleria44664cb32d

 • Ve Türkiye!de ilk netboya.com yapar.

 

 

İtalyan Boyanın 6 Avantajı

İtalyan boya namı diğer dekoratif boya her gün biraz daha fazla bilinmektedir. Tercih sebebi genelde görüntüsü yüzündedir.Ancak biz sizin için italyan boyanın 6 avantajını listeledik.
 
 1. İtalyan boya son derece zariftir.
 2. İlk bakışda bir mermer yüzeyini anımsatsada uygulama şekline göre özgün bir hava katar.
 3. İtalyan boya kesinlikle bulunduğu duvarın havasını değiştirir.
 4. İtalyan boyanın toz ve kir tutma olasılığı diğer uygulamalara göre nerdeyse yok gibidir.
 5. Kaygan yüzeyi ile rahaça silinebilir.
 6. Daha bir çok burda sayamadığımız avantajı bulunmaktadır.

Sitemizde italyan boya hakkında daha fazla bilgiye erişebilirsiniz.
 

İtalyan boya hakkında bilmeniz gereken 10 şey

İtalyan boya hakkında çoğumuzun fazla bir bilgisi yok. Uygulamacı firma olarak tecrübe ve deneyimlerimizden elde ettiğimiz bilgileri sizinle paylaşacağız. Ve bilmeniz gereken belli başlı çizgiler belirledik.

1. Her türlü sıva ve alçı sıvalı duvarlara uygulanabilir.
2. Toz tutmaz, kolay temizlenir, kimyasal içermez, hijyeniktir.
3. Özgün desenleri ve efekt modelleriyle hayallerinize hitap eder.
4. Şık, estetik, ve sıra dışı görünüm sağlar.
5. iç ve dış cephelerde uygulanabilir
6. Kokusuz ve sağlıklıdır.
7. Çok çabuk deforme olmaz uzun yıllar kullana bilirsiniz.
8. Bu boyaların değişik özellikleri, uygulama teknikleri ve kombinasyonlarıyla sonsuz çeşitlilikte çekici sonuçlar elde edilir.
9. Marcromie Tintmetrik Sistem sayesinde net olarak elde edilebilen geniş renk skalası sayesinde ister yenilikçi ister nostaljik atmosferler yaratır.
10.İster evinizin tamamına ister bir odanıza veyahut belirlemiş olduğunuz odanızın bir duvarına bu farklılığı uygulamanızı tavsiye ederiz. Daha fazla bilgi ve danışmanlık için lütfen bizi arayın.

İtalyan Boya Ve Duvarlar

Web sitemiz ve kadromuz İtalyan Boya konusunda Türkiye de lider ve öncüdür.Ülke genelinde italyan boya ile ilgili verdiği bilgiler,eğitimler,dökümanlar sektöre bir çok usta kazandırmış ve çok yüksek olan fiyatları notmal seviyeye çekmiştir. Hem ustalara yeni bir iş dalı kazandırmış hem siz müşterilere alternatif bir dekorasasyon modeli sunmuştur. İşte bu ölçü ile italyan boya duvarlar konusunda öncü ve lider olmaya devam etmektedir.

 

İtalyan boyayı bu kadar çok tercih edilmesi resimlerde gördüğünüz üzere dekorasyon havasının verdiği refah ve huzur başlıca etkendir.Zira italyan boya duvara yaptıgı baskı nedeni ile duvarı mermer sütün görünüme ve hissi ila kapatmaktadır.Oluşan baskı oda içindekilere huzr olarak yansımaktadır.


 

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.netboya.com/italyan-boya.html#sigProGalleria3fa2cff086

Muhteşem renk ve deseni ile duvar kağıdı etkisine ne dersiniz?

 

Görsel etki olarak bu tarzın özellikle Etiler Nişan taşı gibi lüks mekanlarda eb çok tercih edilen dizaynlar olduğunu biliyormuydunuz.

 

Eski Yeşil

Farklı renk tonu ile muhteşem bir uyumu yakalayabilirsiniz. Rustik mekanlar için oldukça iyi bir seçim.

 

Sakin Pembe

Renk ve desen uyumu harika, favori renkler arasında..

 

Kırmızı

Kırmızı tonlarında hep koyu ağırlıklı ama bu ton sevenler için odukca güzel.

 

Oda Dizayn İtalyan

Kırmızıdan turuncu renk dizayna geçiş yapıyoruz. Özellikle çocuk odası için tercih edilen bu renk oturma odası dekorasyonunda oldukça iddealı.

 

Ağaç yüzey duvar boya dizayn

Ağaç desenini andıran ve klasik mekanlarınıza farklı bir görsellik katabileceğiniz farklı bir desen..

 

Lüks duvar deseni

Tablo görünümünde, farklı bir desen arayanlar için tasarlanmış olmalı.

 

İtalyan boya gri renk

Duvar renk seçiminiz gri tonları ise aksesuar ve mobilyalarınız daha canlı renklerde seçmenizi öneririm.