SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Epoksi Boya Renkleri

Epoksi Boya Uygulama

Boya teknolojisinin gelişmesi ile beraber epoksi boya zemin kaplamalar için artık ilk tercih olarak göze çarpıyor. Normal boyalardan her açıdan farklı olan epoksi boyanın uygulama aşamaları da belli süreçleri içinde barındırmakta. Kimyasal reçine yapısına sahip olan ve kıvam olarak yapışkan olan epoksi boyanın ilk kullanım amacı ise yapıya mukavemet sağlamasıdır. Bu nedenle özellikle eski yapılarda uygulandığı takdirde hem görüntü olarak yapıyı yeniliyor hem de dayanıklılık özelliği sayesinde yapının kullanım ömrünü 5 ila 10 yıla kadar artırabiliyor. Yapışkan kimyasal reçine yapısı sayesinde epoksi boya girdiği tüm çatlakları iki ucundan birbirine tutturarak oluşan gerilimi minimuma indirmektedir. Epoksi boya renkleri normal boya sektöründeki gibi yüzlerce çeşitten olur ve uygulatmak istediğiniz zeminde dilediğiniz renk çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Netboya olarak 10 yılı geçkin bir süredir müşterilerimize sektörün en uygun fiyatları ile epoksi boya uygulama hizmetlerini sunmaktayız.

Epoksi Boya Fiyatları

Epoksi Boya Renkleri

Epoksi boyanın uygulama aşamaları oldukça detaylı olduğu gibi daha önemlisi ise uygulama öncesi yapılacak olan zemin çalışmalarıdır. Netboya bünyesinde bulunan uzman personel arkadaşlarımız yine Netboya’nın dünya standartlarının üzerindeki ekipmanları ile profesyonel bir uygulama sürecini işletirler. Bu uygulamadan önce 1 veya 2 gün boyunca ise zemin test çalışmaları yapılmaktadır. Epoksi boya kimyasal yapısı gereği her zemine uygulanamaz veya zemin şartları sağlanmadan uygulanması doğru olmaz. Bu nedenle personel ekibimiz ilgili zemini güneş ışığını alma derecesi, yıllık sıcaklık ortalaması, nem değerleri, zemin sertliği gibi kriterler ile değerlendirerek bir rapor hazırlarlar. Zeminin epoksi boya uygulama işlemine uygun olduğuna karar verildiğinde ise uygulama süreci başlamaktadır. Epoksi boya renklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz, uygulama işlemi ise zemin ne kadar geniş olursa olsun tek seferde ve dersiz olarak gerçekleşmektedir. Epoksi boya her daim hızlı uygulanması gereken bir boyadır yoksa boyanın kimyasal yapısı bozulur ve uygulanamaz hale gelir.

Epoksi boyanın mukavemet özelliği dışında da çok önemli yapısal özellikleri bulunmaktadır. Kimyasal reçine yapısı sayesinde üzerinde hiçbir bakteri oluşumuna izin vermeyen epoksi boya bu sayede hijyen şartlarını taşıması gereken fiziki yapılarda tercih edilmektedir. Hastane, laboratuvar gibi temizliğin öncelikli olduğu yapılarda kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca hiçbir kimyasal veya normal sıvı ile iletişime geçmediği için de temizliği çok kolaydır, bu doğrultuda uzun vadede temizlik masraflarını da azaltacağını söyleyebiliriz. Boyanın kalınlığına ve zemin yapısına bağlı olmak üzere epoksi boyanın kullanım ömrü 15 yıla kadar çıkabilmektedir.

Siz de yapınıza epoksi boya uygulatmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden iletişim bölümünde bulunan bilgilerden bizlere ulaşarak detaylı bilgileri ve fiyatları öğrenebilirsiniz.

Tümü
Epoksi Boya
TOP