Epoksi Boya

Epoksi boya çeşitli asitlere,suya,alkaliye ve yüksek darbelere direnç gösteren, zaman içerisinde bu direncini asla kaybetmeyen, yapıştırıcı özel bir kaplama malzemesi diyebileceğimiz kimyasal reçinedir.

Epoksi Boyanın  tozumazlığın artması, çeşitli sıvıların emiliminin ortadan kalkması, kolay temizlenebilmesi ve bakteri oluşumunun engellenmesinden dolayı hijyen standartları yükselir.Epoksi boya kimyasal etkilere dayanıklıdır. Sürtünme ve aşınmaya dayanıklıdır. Ayrıca temizliği kolaydır, hijyeniktir,bakteri üremesine izin vermez.Hızlı ve kolay uygulanabilir, kürlenme süresi kısadır..

  •     Yapışma niteliği yüksektir.
  •     Darbelere karşı yüksek mukavemeti vardır.
  •     Geniş alanlarda tek parça, derzsiz uygulanabilir.
  •     İstenilen renkte yaptırabilirsiniz.

Epoksi Boyanın bir çok kullanım alanı vardır. Endüstriyel üretim tesisleri, gıda üretim tesisleri, tekstil fabrikaları,ilaç fabrikaları, entegre büyükbaş hayvan çiftlikleri süt sağım ve sağmal üniteleri, hastaneler, okullar, elektrik santralleri, depolar, yükleme boşaltma alanları gibi darbe ve kimyasal dayanımını arttırmasından ötürü zemin kaplaması olarak da da kullanılmaktadır.

Epoksi Boya ,dekoratif boya ile son derece uyumludur. Örneğin; duvardaki bir tablo veya istediğiniz bir resim zemine yerleştiriliyor ve üzeri şeffaf epoksi ile kaplanıyor. Seçeneğiniz neredeyse sonsuz.

Epoksi Boya, birlikte kullanıldığı malzemeleri birbirine yapıştırma görevi gören bir maddedir. Bu sebeple, zemin kaplama alanlarında kullanılmaya başlanmıştır. İzolasyon yapısı sayesinde suyu üzerinde tutar ve su geçirmez.

Tuzlu suya, mekanik sürtünmelere ve kimyasallara karşı dirençlidir

Epoksi reçine çok güçlü bir yapıştırıcıdır ve bağlayıcıdır.Epoksi yapıştırıcı teknelerde, havacılık alanında, ahşap malzemelerin yapımında kullanılabilir. Ayrıca epoksi yapıştırıcıyı çatlak yüzeylerin yapıştırılması için kullanmak mümkündür.

Epoksi boya,bu sağlamlığı nedeniyle havacılık, uzay ve denizcilik gibi en zorlu alanlarda kullanılır. Ayrıca inşaat veya dekoratif eşyaların yapımında da kullanılır.

Aşağıdaki Epoksi Boya Uygulama videosuna yer verdik.


Epoksi Boya kullanıldıkça aşınmayan ve dayanıklılığını kaybetmeyen bir malzemedir.

Epoksi Kaplama;Yapı sektöründe çok amaçlı olarak kullanılır. Termoset sınıfında yer alan kimyasal bir reçine olan epoksi, sertleştirici ve reçine olmak üzere iki bileşenden oluşur. Uygulama yapılacak alanın ihtiyaçlarına göre farklı dolgular üstüne eklenebilir. Yapıştırma gücü çok kuvvetli olduğu için zemin kaplama ve bakım-onarım gerektiren alanlarda çokça kullanılır.


GIDA İMALATINDA EPOKSİ BOYA

Hijyenin ön plana çıktığı gıda üretim tesislerinde güvenle kullanılır.  Ek ve derz yeri yoktur bu nedenle mikrop barındırmaz ve üremesini engel olur. Temizlemesi kolay olup,her rengi mevcuttur. Epoksi reçinenin üzerindeki parlak jel tabakası su, su buharı ve nem geçirme<. Bu sebep ile epoksi kaplamanın uygulandığı zeminlerde ve alanlarda bakteri,böcek vs. gibi canlıların yaşaması ve üremesi olanaksızdır.

Su geçirmediği için direkt olarak su ile yıkanabilirler. Diğer boyalar ile mukayese edildiğinde fiziksel ve kimyasal dayanımlı oldukları için daha uzun ömürlü, daha kullanışlı oldukları ortaya çıkacaktır.

Gıda üretim Tesislerinin duvar ve zeminlerinin birleştiği hat boyu pah (radüs) uygulamaları yapılmalıdır.

OTOPARKLARDA EPOKSİ BOYA

Açık veya kapalı otoparklarda kullanılır UV ışınlarından etkilenmez renk değiştirmez. Kullanıldığı alana estetik ve şıklık katar. Tozumayı engeller.Her rengi mevcut olup, temizlenmesi kolay ve pratiktir. Otoparklarda epoksi kaplama uygulaması sıklıkla tercih edilen rağbet gören bir konuma gelmiştir.

Kapalı otoparklarda kullandığımız portakal kabuğu görünümlü epoksi kaplama sistemi görselliğin ve tozumasızlığın yanı sıra yaya ve araç sürücüleri için güvenli sürüş ortamı sağlar. Grenli epoxy reçine sanayi tipi bir epoksi olduğundan ötürü kolay kolay çizilmez ve deforme olmaz bu nedenle uzun ömürlüdür. Zemin beton plağının kalitesine göre sistem belirlenmekte olup, ince veya orta kalınlıkta portakal kabuğu görünümlü epoksi kaplama yapılır.

SPOR SALONLARINDA EPOKSİ BOYA

Epoksi boya aynı zamanda kapalı spor salonları, basketbol sahası, tenis kortu, voleybol sahası, hentbol sahası ve futsal sahası gibi alanların zeminlerinde kullanılabilen farklı kalınlıklarda olabilen, çok veya tek katmanlı olarak uygulanabilen özel bir zemin kaplama malzemesidir. Sunduğu ekstra esneklik özelliği spor alanları için önemlidir.


Su geçirmez, yağ tutmaz, basınca dayanıklıdır. Kolayca temizlenebilir.
Aşınmaya dayanıklı üst katman dolayısı ile mukavemetlidir.
Çok katmalı olarak uygulanır.

ENDÜSTRİYEL DE EPOKSİ BOYA

Tamiri kolay, temizliği pratik, bakımı ekonomiktir. Endüstriyel epoksi kaplama iyi bir beton koruyucudur. Çalışma ortamındaki titreşimlere (vibrasyon) dayanımlıdır. Betonu korozyona uğratacak alkali, yağ, fiziksel darbelerden korur. Endüstriyel epoksi kaplama iş güvenliği ve sağlığı açısından da önemli bir materyaldir. Kaymazlığı sayesinde güvenli yürüyüş ve güvenli çalışma ortamı sağlar. Ürettiği dia elektrik sayesinde havada uçuşan toz molekülleri göremezsiniz bu nedenle tozumasız bir ortam oluşturur. Çalışma alanı içerisinde yaya yolunu, araç yolunu farklı renklerle ayırmak mümkündür. Kaza riskini ortadan kaldırır

TERASLARDA EPOKSİ BOYA

Masa,sandalye ve yaya trafiğinin yoğun olduğu teraslarda kullanılır. Epoksi kaplama yekpare bir ürün olduğundan su yalıtımı yapar. Aynı zamanda sağlam bir kaplama malzemesi olduğundan ötürü yıpranma,deforme yapmaz,teraslar için uzun ömürlüdür.Teraslarda kullandığımız epoksi kaplamalar alifatik epoksi katagorisinde olan epoksi reçinelerdir.Bu uygulama ile teraslardaki su kaçağı, su sızıntısı problemleri sona erecektir.

FLORASAN EPOKSİ BOYA

Florasan epoksi diğer materyallardan çok daha parlak olduğundan dolayı geceleri veya ışık almayan ortamda parlayan bir boya çeşididir. Florasan epoksi Trafik işaretlerinin parlaması amaçlı boyanmasında yürüyüş güzergahlarında gece veya karanlıkta görülmesini istediğimiz nesne veya objelerin boyanmasında kullanılır. Florasan epoksi adından da belli olduğu üzere gece karanlığında parlayan, ışık veren bir epoksi boyadır.

EPOKSİ BOYA FİYATLARI

Epoksi malzemesinin içeriğinde bulunan kimyasallar ithal olduğundan fiyatlar dolar yada euro olarak karşılık bulmaktadır.1 Kg epoksi ile sürme 3 m2 ,düz sistem 2 m2 yer yapılmaktadır.Epoksi zemin kaplama işlemi için kaliteli ve dayanıklı malzemelerin özenle seçilmesi oldukça önemlidir. Standart bir epoksi zemin kaplama m2 fiyatı genel olarak 6 Euro ile 30 Euro arasında değişebilmektedir.

EPOKS BOYA ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK

Bizim ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.


WhatsApp
Hemen Ara